Używamy plików Cookies w celach właściwej optymalizacji działania strony internetowej

Rozumiem

Pomoc Ukrainie

Drodzy, dziękujemy że jesteście z nami, dziękuję za wasze modlitwy i zachęcanie w różnej formie.

Jak na razie nasza pomoc naszym ukraińskim przyjaciołom i uchodźcom idzie dobrze i została w różnych aspektach skoordynowana. Jesteśmy bezpośrednio zaangażowani w dwa główne działania/obszary pomocy:

  • Pierwsza to opieka nad uchodźcami, kiedy przyjeżdżają do naszego kościoła - zapewnienie miejsca pobytu, jedzenia, ubrań, wszelkich artykułów pierwszej pomocy i wszelkiej prawnej pomocy, jeśli takowa jest potrzebna. Do tej pory udało nam się pomóc około 40 osobom w naszym kościele. Znaleźliśmy im jakieś dłuższe lub stałe miejsce pobytu, innych wyposażyliśmy i wysłaliśmy w drogę do innych krajów UE. Z pierwszą pomocą pojechaliśmy na granicę polsko-ukraińską służąc ludziom czekającym na przekroczenie granicy gorącą herbatą/kawą/wodą, kocami, pieluchami i innymi rzeczami pierwszej potrzeby. Teraz już na każdym przejściu granicznym znajdują się stałe ośrodki powitalne, więc nie ma potrzeby wysyłania tam naszych woluntariuszy. Mamy też grupę wolontariuszy gotowych do wyjazdu na przejścia graniczne i odebrania uchodźców, którzy mają kontakt z nami i naszym kościołem. 

  • Po drugie - wysyłamy transport pomocą dla kościołów ukraińskich, aby pomóc im przetrwać bardzo trudną sytuację. Będziemy dostarczać rzeczy na granicy, a oni będą po odprawie celnej je od nas odbierać i zawozić do zaprzyjaźnionych zborów.  Wygląda na to, że ten rodzaj pomocy będzie rósł, ponieważ potrzeby tam też szybko rosną. Mamy dwa małe kościoły partnerskie, którym bezpośrednio pomagamy.

​​W naszym kościele stworzyliśmy 3 kluczowe zespoły koordynacyjne: zespół do spraw noclegów i zamieszkania czasowego, zespół ds. transportu uchodźców, zespół pomocy humanitarnej - zakupów i przekazywanych darów. Wiele osób w naszym kościele jest zaangażowanych, co napawa nas radością i wdzięcznością Bogu za tak ochotne i otwarte serca. Wiele osób jest zaangażowanych w „cieniu” w cichości, nikt o nich nie wie - ale Bóg wie i widzi i Jemu niech będzie chwałą.

Módlmy się dalej - oprócz ludzkich działań pilnie potrzebujemy interwencji Boga. Wspierajcie nasze wspólne działanie dalej swoimi modlitwami, czasem, zaangażowanie i ofiarami.

dodano kilka miesięcy temu

Bądź z nami

Kościół Chrześcijan Baptystów w Łodzi

Nawrot 27, 90-061 Łódź

Nabożeństwo Niedzielne

Niedziela - 10:00

Studium Biblijne

Czwartek - 18:00

Dyżury pastorskie

Pn-Śr 9-12, Czw 15-18, biuro

Kancelaria Zboru

Poniedziałek – Piątek, godz. 9.00 – 12.30
042 6377240
biuro@baptyscilodz.org

Biuro pastorów

+48 517449255

Konto bankowe

62 2130 0004 2001 0445 4609 0001